Kızıldeniz'de sular durulmuyor...

Kızıldeniz'de hareketli saatler! Mısır ve ABD'nin ortak tatbikatı başladı Mısır ve ABD'nin Kızıldeniz'de birkaç gün devam edecek ortak askeri tatbikata başladığı bildirildi.

Kızıldeniz'de sular durulmuyor...
Bu içerik 283 kez okundu.
Reklam

Mısır ve ABD orduları Kızıldeniz'de ortak tatbikat yapıyor.

MISIR ORDUSU DUYURDU

Mısır ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Mısır ve ABD'nin donanma güçlerinin, Kızıldeniz karasularında "Kartalın Selamı 2017" isimli ortak askeri tatbikata başladığı belirtildi.

Tatbikatta Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Pakistan ve İtalya'nın gözlemci olarak yer aldığı belirtilen açıklamada, bunun kardeş ve dost ülkeler arasında askeri ufukların geliştirilmesi ile tecrübelerin paylaşılması için düzenlenen ortak tatbikatlar kapsamında gerçekleştirildiği aktarıldı.

SON SİSTEMLERİN ÖĞRENİLMESİ İÇİN YAPILDI

Tatbikatın ABD ile Mısır silahlı kuvvetleri arasındaki iş birliği dayanaklarını desteklemek ve deniz donanmasında en son sistemlerinin öğrenilmesini hedeflediği kaydedildi.

sizlere guncel58.com farkıyla sunulmuştur
haber Kızıldeniz de hareketli saatler! Mısır ve ABD nin ortak tatbikatı başladı haberler haberi haberleri HABER HABERLER Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Arap Emirlikleri Suudi Arabistan Arabistan Pak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...