Ermenilere karşılık yine Türkler'den geldi....

Ermeni diasporasının Washington’daki 24 Nisan gösterisinde kin ve nefret içeren pankartlarına Türkler barış söylemleri ve şarkılar ile karşılık verdi.

Ermenilere karşılık yine Türkler'den geldi....
Bu içerik 211 kez okundu.
Reklam

Her sene, ABD'nin başkenti Washington'ın etrafındaki Ermenilerin, 1915 yılı olaylarının yıl dönümü kabul ettikleri 24 Nisan'da Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önünde protesto düzenlemelerine karşı Türk toplumu da Ermeni iddialarını protesto etti.


Günler öncesinden Büyükelçilik önünü Ermenilere bırakmamak için çadır kurarak nöbet tutan Türkler, gece-gündüz çadır bölgesinden ayrılmadı. Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin (TASC) desteklediği organizasyonun son gününde Büyükelçilik önünde Türkler ve Ermeniler karşılıklı olarak protestolarını gerçekleştirdi.

Büyükelçiliğin korkuluklarına Türk bayrakları asan Türk vatandaşları, İstiklal Marşı'nı okuyarak başladıkları gösteride, Ermeni iddialarını reddeden sloganlar attı.

Karşı kaldırımda toplanan Ermeni protestocular ise 1915 olaylarıyla ilgili pankartlar açtı ve sloganlar attı. Birkaç saatlik çabanın sonunda seslerini duyuramayan Ermeniler caddeden sessizce ayrıldı.

Türkler ve Türkiye dostları İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra evlerine döndü.

sizlere guncel58.com farkıyla sunulmuştur
abd ermeni diasporası washington
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...