Suriye'deki kritik nokta terör örgütünün eline geçti...

Türkiye ile ABD arasında Rakka operasyonu konusunda görüşmeler devam ederken, karadan ilerlemeye devam eden terör örgütü PYD, kritik Tabka kentine güneyden girdiğini açıkladı. BBC, 24 Nisan 2017 Pazartesi

Suriye'deki kritik nokta terör örgütünün eline geçti...
Bu içerik 280 kez okundu.
Reklam

ABD'nin desteklediği ve çatısını terör örgütü PYD'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG), DEAŞ'ın başkenti olarak ilan ettiği Rakka'nın batısında yer alan Tabka kentine ilk defa girdiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, DEAŞ kontrolünde bulunan Tabka'yı kuşatan SDG'nin kentin güneyinde ilerlemeye başladığını duyurdu.

SDG de internet sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile kentin güneyindeki bazı noktalarda kontrolü ele geçirdiklerini açıkladı.

TABKA'DA ASKERİ BİR ÜS BULUNUYOR

Tabka, hem DEAŞ'ın Suriye'deki merkezi konumunda olan Rakka'nın ülkenin batısındaki bölgelerle bağlantısını kesmek için hem de El Esad Baraj Gölü'nün kapaklarına ve bir askeri üsse ev sahipliği yapması nedeniyle stratejik öneme sahip bir yer olarak görülüyor.

Kasım 2016'da ABD'nin desteğiyle Rakka'yı DEAŞ'ın elinden almak için bir operasyon başlatan PYD, Rakka'ya da üç yönden yaklaşmış durumda.

ABD, PYD'nin Tabka'ya Girdiği Yönündeki Haberleri Yarım Ağızla YalanladıABD, PYD'nin Tabka'ya Girdiği Yönündeki Haberleri Yarım Ağızla Yalanladı BBC

sizlere guncel58.com farkıyla sunulmuştur
haber Rakka ya İlerleyen PYD/PKK Kritik Tabka Kentine Girdi haberler haberi haberleri HABER HABERLER Amerika Birleşik Devletleri Irak ve Şam İslam Devleti Demokratik Birlik Partisi Irak Şam İslam Devleti Kür
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...