Başbakan Yıldırım'dan DEAŞ'a açık tehdit...

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin Medya Ödülleri Töreni’ne katıldı.

Başbakan Yıldırım'dan DEAŞ'a açık tehdit...
Bu içerik 365 kez okundu.
Reklam


Yıldırım özetle şunları söyledi:

(Sincar operasyonu) Fırat Kalkanı operasyonunu yaptık ve bir şey daha dedik, yurtdışından gerek bölücü terör örgütünün gerek DEAŞ terör örgütünün ülkemizin sınır güvenliğine ve milletimizin can, mal güvenliğine tehditleri devam ederse tehdidin A ülkesinden B ülkesinden geldiğine bakmayız. Tehdidi yerinde bertaraf etmek için adımları atarız. Dün gece yapılan operasyon bu anlamda değerlendirilmesi icab eden bir konudur.

ÇÖZÜM YERİ HUKUK ve MECLİS

(YSK tartışmaları) Halkın kararı mahkeme ile düzeltilmez. Hukuki yolları herkes kendine göre deneyecek, buna da saygımız var. Ama şiddet, sokağı hareketlendirmek, bunlar asla kabul edilemez, çözüm yeri hukuktur, çözüm yeri Meclis’tir.

15 TEMMUZ’U BİRLİKTE YAŞADIK

Basın emekçilerine de sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Demokrasiye çok katkınız var. Çünkü 15 Temmuz’u biz birlikte yaşadık. 15 Temmuz’un kahramanları olarak önce Yüce Türk milleti, sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve medyayı sayıyoruz. Medyanın oradaki duruşu, durumdan vazife çıkararak, meseleye sahip çıkması, bu büyük felaketin bertaraf edilmesinde Türkiye’nin istiklalinin, istikbalinin muhafaza edilmesinde çok büyük katkısı var. Bu kahramanlıkla, görevlerin en güzelini zaten yaptınız.

KONUŞMAKTAN ZARAR GELMEZ


Demokrasisi gelişen ülkelerde halkın özgür haber alması sayesinde sorunlar, tartışarak, konuşarak çözüme kavuşturulur. Açık toplumlarda demokrasisi gelişen toplumlarda yapılması gereken her şeyin konuşulmasıdır. Konuşmaktan zarar gelmez. Eğer konuşulmuyorsa, o zaman düşüneceksiniz.”

sizlere guncel58.com farkıyla sunulmuştur
gazetehaberleri başbakan yıldırım haber zaman Türkiye YSK Türk gece gundem
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...