Çocuk İstismarı ve Tecavüz Vakalarında Artış

Son günlerde ülkemizde çocuk istismarı ve tecavüz vakaları artış gösteriyor. Bu durum aileleri tedirgin ederken geleceğimiz olan çocuklarımızın psikolojik sorunlarla büyümesine neden oluyor.

Çocuk İstismarı ve Tecavüz Vakalarında Artış
Bu içerik 3930 kez okundu.
Reklam
Son günlerde artan cinsi sapık olayları, akla 24 yıl önce Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşanan sapıklık olayı sonrası meydana gelen LİNÇ vakasını getirdi.
19 Haziran 1993 yılında Boyabat ilçesinde 4,5 yaşındaki Gül G. adlı kız çocuğu evlerinin yakınında ölü bulunmuş, çocuğun yapılan incelemesinde tecavüze uğradığı ve daha sonra öldürüldüğü belirlenmişti. Olayı duyan Boyabatlılar ise bu olaya çok öfkelenmiş ve zanlı olarak tutuklanan 17 yaşındaki H.U isimli şahsı polisin elinden alarak LİNÇ etmiş ve öldü diye bırakmışlardı. Fakat yediği onca sopa, taş, yumruk ve tekme darbelerine rağmen ölmeyen ve ağır yaralı olarak Samsun’a kaldırılan tecavüzcü H.U daha sonra Güvenlik nedeniyle Ankara’ya götürülmüş ve burada 6.ağır ceza mahkemesi tarafından yapılan yargılanmasında önce idamı istenmiş fakat yaşı küçük olduğu için bu ceza cinayetten 16 yıl 8 ay’a tecavüz etmekten de 13 yıl 10 ay’a çevrilmişti.
H.U’nun ölmediğini öğrenen Boyabatlılar ise bu sefer ilçenin adliye binasını basarak binayı ateşe vermiş ve etrafı harabeye çevirmişlerdi. Hatta Sinop’tan takviye yardım için Boyabat’a giden polis aracı kaza geçirmiş ve bir polis kazada hayatını kaybetmişti. Yaşanan olay sonrası ise yüzlerce kişi gözaltına alınmış ve 12 kişi tutuklanmıştı.
 
Bu olayın üzerinden 24 yıl geçti. Fakat bu tür bir hassasiyeti olan ilçede çocuk istismarı arttı. Mayıs ayı içinde 2 kişi çocuk istimrarı ve tecavüzden  ceza aldı.
Boyabat’ta iki iş adamının ise takibe alındığı  belirtiliyor. İddalara göre AVM ve akaryakıt istastyonu olan M. K.  Para karşılığı çocuklar ile cinsel beraberlik yaşarken  kızın  ailesinin bu işe rıza gösterdiği belirtiliyor. Dolaysıyla çocuk bu olayı çevresi ile konuşamıyor.
Bir başka idddaya göre Çorum’lu kuruyemişçi olarak bilinen A. Y.  istismar ettiği çocuklarının görüntüleri kayıt ederek şantaj ile tecavüze devam ediyor. Savcılık ise bu durumu biliyor fakat söz konusu kişiye cezai işlem yapılmadığı belirtiliyor.
Hakkında işlem yapılmayan o kadar çok tecavüzcü  olduğu belirtilirken gerekli mercilerin bu işe ele atmadığı sürece Boyabat’ın eski günleri yeniden yaşatmasından endişe ediliyor . Bu çocuk istismarı ve tecavüzü birgün büyük kayaya çarpacak ve bu sapıklar ceza almadığı için belki de halk tarafından cezalandırılacaktır.
 
İsim: Mehmet Yılmaz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
Üstsüz paylaşımıyla rekor kırdı...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...
İlk Türk helikopteri görücüye çıkıyor...